Obradowała Komisja Podzakładowa

29 listopada odbyło się zebranie Komisji Podzakładowej NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej w Gorzowie Wielkopolskim. Pierwsza część spotkania miała charakter roboczy, przyjęto szereg uchwał niezbędnych do funkcjonowania Związku, ustalono wysokość świadczeń dla członków Związku z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

W kolejnej uchwale wskazano osoby, które objęte zostaną szczególną ochroną związkową. Przewodniczący Sławomir Steltmann poinformował członków Komisji Podzakładowej na jakim etapie jest Nasz Związek w sporze zbiorowym o wzrost wynagrodzeń pracowników Poczty Polskiej i jakie są perspektywy jego zakończenia. Odbyła się szeroka dyskusja dotycząca zadaniowego czasu pracy listonoszy, możliwości zmiany czasu pracy Fili Urzędów Pocztowych z piątku do godziny 20.00 na poniedziałek. Członkowie komisji wysłuchali również informacji od przewodniczącego dotyczącej przeprowadzonego w październiku br. badania wydatku energetycznego pracowników eksploatacji, na podstawie którego po przedstawieniu jego wyników, mają być dokonane zmiany w Regulaminie przyznawania posiłków profilaktycznych. W drugiej części zebrania udział wzięli zaproszeni goście Waldemar Rusakiewicz Przewodniczący Zarządu Regionu Gorzowskiego NSZZ Solidarność, Michał Kuściński Dyrektor i Wioletta Gostkowska Z-ca Dyrektora Regionu Sieci w Gorzowie Wielkopolskim. Przewodniczący Rusakiewicz przedstawił bieżące działania Związku w obszarze ogólnopolskim jak i lokalnym. W dalszym ciągu Związek będzie podejmował działania, by Sejm RP jak najszybciej zajął się zamrożonym projektem ustawy o emeryturach stażowych. Poinformował również o tym, że Region Gorzowski prowadzi cykliczne szkolenia dla członków Związku w zakresie zmian Prawa pracy i przepisów ZUS. Dyrektor RS omówił sytuację w naszym regionie w zakresie realizacji usług pocztowych, występujących problemów związanych z brakami w zatrudnieniu. Brak możliwości pozyskania pracowników szczególnie mocno dotyka nasz region. Nie jesteśmy atrakcyjnym pracodawcą jeśli chodzi o wynagrodzenia, natomiast Poczta Polska zapewnia stabilność zatrudnienia i na wysokim poziomie opiekę socjalną. Członkowie Komisji Podzakładowej przedstawili Dyrektorowi RS problemy z jakimi się codziennie mierzą w swojej pracy i jakich rozwiązań od zarządzających oczekują.