Galeria zdjęć

Zakładowe Zebranie Delegatów, które odbyło się 11 marca br. dokonało wyboru władz Związku na kadencję 2023-2028. W zebraniu wyborczym uczestniczyło 29 delegatów z 18 okręgów wyborczych.

Brak dialogu społecznego, łamanie praw pracowniczych i związkowych, zagrożenie utraty miejsc pracy oraz zagrożenie utraty bezpieczeństwa i suwerenności energetycznej Kraju, to hasła zorganizowanej 9 czerwca br. przez Krajowy Sekretariat Górnictwa i Energetyki NSZZ Solidarność akcji protestacyjnej w Warszawie. W manifestacji tej, w ramach Krajowego Sekretariatu Łączności, wzięła udział liczna grupa pocztowców. Poprzez udział w tym proteście wyraziliśmy swoje poparcie dla postulatów sektora energetycznego oraz niezadowolenie z likwidowanych miejsc pracy w Poczcie Polskiej.

Na wniosek Gorzowskiej Solidarności Prezydent RP Andrzej Duda przyznał Kapelanowi Gorzowskiej Solidarności Ks. Andrzejowi Szkudlarkowi Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Również na wniosek Solidarności Prezydent RP przyznał odznaczenia państwowe weteranom żużla.

17 marca 2018 roku odbyło się Walne Zebranie Delegatów Organizacji Podzakładowej NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej w Gorzowie Wlkp.

26 sierpnia 2015 roku odbyła się, zorganizowana przez Pocztową Solidarność, pikieta Pracowników Poczty Polskiej SA.

18-20 września 2015 roku odbyła się wycieczka na Kaszuby - Trójmiasto zorganizowana przez Organizację Podzakładową NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej w Gorzowie Wlkp. W wycieczce wzięło udział 70 pracowników Poczty Polskiej z województwa lubuskiego.

Jesteśmy pocztowcami, a nie bankowcami - krzyczeli rozgoryczeni sytuacją w Poczcie Polskiej pracownicy podczas pikiety przed Sejmem. Kilkuset pocztowców z Warszawy protestujących przed Sejmem oglądało na telebimie posiedzenie sejmowej Komisji Infrastruktury dotyczące sytuacji w Poczcie Polskiej. Warszawa 18 lutego 2015 r.

„Nie dla liberalnej polityki Europy, tak dla Europy socjalnej” – pod takim hasłem ok. 50 tys. związkowców protestowało 4 kwietnia w Brukseli. Na manifestację, zorganizowaną przez EKZZ, przyjechali związkowcy z całej Europy. „Solidarność” reprezentowało ok. sto osób.

Wyjazd integracyjny dla członków związku do Bornego Sulinowa, który odbył się w dniach 27-29 września 2013 roku.

10 czerwca 2013 roku Solidarność rozpoczyna w Szczecinie protest pod hasłem "Nie dajmy się zdmuchnąć". O godz. 11 rozpoczęła się manifestacja, która przeszła przed urząd wojewódzki, gdzie związkowcy rozbili miasteczko namiotowe. Kolejna manifestacja w Szczecinie odbyła się 14 stycznia 2014 roku.

Lubniewice 14-16.09.2012 Wyjazd integracyjny dla członków związku do Lubniewic, który odbył się w dniach 14-16 września 2012 roku. Jedną z atrakcji było zwiedzanie Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego.

Dożynki wojewódzkie w Rokitnie

Pożegnanie Mieczysława Bulery pierwszego przewodniczącego Gorzowskiej Pocztowej Solidarności. Odchodzi na zasłużoną emeryturę - 25 maja 2011 roku.

Ogólnopolska Manifestacja w Warszawie 30 czerwca 2011 roku.

Euromanifestacja we Wrocławiu - 17 wrzesień 2011 rok

Walne Zebranie Delegatów Organizacji Podzakładowej NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej w Gorzowie Wielkopolskim 26 marca 2010 rok

Wale Zebranie Delegatów Organizacji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej - Kraków 26 maja 2010 roku.

"Karnawał Solidarności" - wystawa zorganizowana 3 września 2010 roku z okazji 30 Rocznicy Powstania NSZZ Solidarność

Walne Zebranie Delegatów - 14 styczeń 2009

Manifestacja w Warszawie zorganizowana przez NSZZ Solidarność w dniu 29 sierpnia 2008 roku.

Demonstracja w Berlinie - 30 maja 2007 roku

Walne Zebranie Delegatów, które odbyło się 7 marca 2006 r. w Gorzowie Wlkp.

Demonstracja pracowników Poczty Polskiej, która odbyła się 28 września 2004 roku.

Zdjęcia archiwalne Organizacji Podzakładowej NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej w Gorzowie Wielkopolskim