Wspieramy strajkujące Kobiety

1 sierpnia rozpoczął się protest w firmie W&W Polska w Lubsku. Od 23 sierpnia trwa tam strajk. Solidarność mamy nie tylko w nazwie ale również w działaniu, dlatego dzisiaj udaliśmy się do strajkujących Kobiet, by udzielić poparcia dla ich słusznych żądań. Firma zatrudnia około 130 pracowników, w strajku czynnie uczestniczy blisko 100 Kobiet.

Już po naszym wyjeździe z Lubska dotarła do nas informacja o działaniach dyrekcji zakładu, które noszą znamiona prowokacji.
Niemiecki pracodawca zwolnił Przewodniczącą Komisji Zakładowej z art.52. Skandaliczny, karygodny, haniebny i niegodziwy czyn niemieckiego sługusa wobec naszej koleżanki musi być przez nas potępiony. Przewodniczący Regionu Zielonogórskiego zaapelował i wezwał wszystkich Przewodniczących Komisji z całego Regionu do protestu i wysłanie swoich kilkuosobowych delegacji zakładowych do Lubska na 7 września na godz. 12.30. To co się wydarzyło to uderzenie w polskie prawa pracowników , kobiet i próba ich złamania. Nie możemy tak tego zostawić musimy tam jutro być! Tym bardziej, że przyjeżdża właściciel z Niemiec.
Przewodniczący Komisji Krajowej Piotr Duda zaapelował do Głównego Inspektora Pracy Katarzyny Łażewskiej-Hrycko o pilną kontrolę w firmie W&W Polska w Lubsku.