Wycieczka na Mazury

Organizacja Podzakładowa NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej w Gorzowie Wielkopolskim organizuje w dniach 08-11 września 2022 r. wycieczkę na Mazury, na którą serdecznie zaprasza pracowników naszego regionu.

Zakwaterowanie i pobyt w Hotelu Europa w Giżycku.

Program wyjazdu:

8 września 2022 r. (czwartek):

Wyjazd z Zielonej Góry o godz. 6.00, z Gorzowa Wielkopolskiego o godz. 7:30, przejazd w kierunku Giżycka, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

9 września 2022 r. (piątek):

Śniadanie, przejazd do Mikołajek spacer do przystani żeglugi Mazurskiej ogromnej atrakcji Mikołajek oraz Kościoła ewangelickiego, przejazd do wioski dawnych plemion Galindów, gdzie poznamy historie Mazur na wesoło. Następnie udamy się do jednej z malowniczych mazurskich wsi Wojnowo, tam zwiedzimy zabytkowy klasztor staroobrzędowców, na zakończenie dnia spływ łodziami rzeką  Krutynia. Przejazd do hotelu, kolacja integracyjna przy muzyce, nocleg.

10 września 2022 r. (sobota):

Śniadanie, przejazd do Gierłoży, udamy się do założonej w 1940 r. głównej kwatery Hitlera, nazywanej „Wilczym Szańcem”. Zwiedzimy poszczególne obiekty tego kompleksu m.in.: barak narad, schron i mieszkanie Martina Bormanna, bunkier Hitlera, mieszkanie i schron Hermanna Göringa. Przejazd do Świętej Lipki, nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej Świętolipskiej. Na zakończenie wrócimy do Giżycka, gdzie zobaczymy: most obrotowy na Kanale Łuczańskim, zrekonstruowany zamek krzyżacki z XIV w., sanktuarium św. Brunona, Twierdze Boyen, kościół ewangelicki, zabytkową wieżę ciśnień i popłyniemy malowniczym rejsem statkiem po mazurskich jeziorach, obiadokolacja, ognisko i nocleg.

11 września 2022 r. (niedziela):

Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd w kierunku Gorzowa Wielkopolskiego, powrót w godzinach wieczornych.

Koszt wyjazdu przy 45 osobach to 1095,00 zł. od osoby. Pracownicy, współmałżonek lub dziecko, emeryci i renciści naszego zakładu mają prawo do skorzystania z dofinansowania z ZFŚS po złożeniu wniosku. Dofinansowanie uzależnione jest od dochodu na członka rodziny.

W cenie ujęto: transport autokarem klasy turystycznej, 3 noclegi, 3 śniadania, 2 obiadokolacje,1 kolacja integracyjna, opiekę pilota, przewodnika, ubezpieczenie NNW w TuiR AXA.

              Zapisy na wyjazd w biurze Organizacji Podzakładowej NSZZ Solidarność do 25 maja 2022 r. pok. 104 lub telefonicznie 95 721 02 26, 506 121 176, email s.steltmann@gmail.com.

Odpłatność w ratach. O sposobie płatności powiadomimy bezpośrednio zainteresowane wycieczką osoby. Wycieczka organizowana jest za pośrednictwem Biura Turystycznego.

 

Serdecznie zapraszamy