Jak zarobić na Poczcie czyli Firma F.H.U. „Wika” Roberta Czyża

Poszukując materiałów do wystąpienia o firmach zewnętrznych zarabiających na Poczcie i odbierających pracę Pocztowcom ze zdziwieniem odkryłem w Internecie informacje, że Poczta Polska udzieliła zamówienia na doręczanie paczek w mieście Krakowie firmie F.H.U. „Wika” Robert Czyż, ul. Wysłouchów 42/8, 30-611. (dla niedowiarków cytuje z zamówienia: Nazwa i adres dostawcy, wykonawcy lub usługodawcy, któremu udzielono zamówienia:

Zamówienie nr: 2 doręczanie paczek pocztowych w obszarze działania administracyjnym miasta Krakowa F.H.U. „Wika” Robert Czyż, ul. Wysłouchów 42/8, 30-611 Kraków, 1.2) Informacja o wartości zamówienia lub o najtańszej i najdroższej ofercie branej pod uwagę (bez VAT): Cena: 647647,25 zł. Oferta z najniższą ceną za: https://www.przetargi.egospodarka.pl/29937_doreczanie-paczek-pocztowych-w-obszarze-dzialania-administracyjnym-miasta-Andrychowa-Zakopanego-Jordanowa-Krakowa-oraz-dowoz-przesylek-pocztowych-do-skrzynek-kontaktowych-w-obszarach-rejonow-wiejskich-UP-w-A_2006_2.html).

Firmie F.H.U. „Wika” Robert Czyż, ul. Wysłouchów 42/8, 30-611? Pana Roberta Czyża, który zasiada z wyboru Pocztowców w Radzie Nadzorczej, a który to Pan w swojej ulotce wyborczej do Pracowników pisał na pierwszym miejscu „praca dla Pocztowców, nie dla firm zewnętrznych”. A i w obecnych wyborach do Zarządu dalej pisze na FORUM; „W rozwojowych i nowych obszarach w pierwszej kolejności powinni znaleźć zatrudnienie Pocztowcy – należy odejść od zlecania zadań podwykonawcom np. w zakresie doręczania paczek, na rzecz budowy własnych zasobów” …Żeby było ciekawe i zabawnie w Googlach wyskoczył mi też wyrok, w którym to Pan Robert Czyż zarzucił Poczcie Polskiej naruszenie przepisów ustawy Prawo zamówień publicznej i oczywiście wygrał sprawę – http://docplayer.pl/12432493-Wyrok-zespolu-arbitrow-z-dnia-4-czerwca-2007-r.html z własną Firmą….

Kończąc ten krótki tekst nadmienię tylko, że Pan Robert Czyż o swoim doświadczeniu biznesowym jak zarobić na Poczcie i Firmie F.H.U. „Wika” Robert Czyż zapomniał się tylko pochwalić Pocztowcom w swoich materiałach wyborczych i do rady nadzorczej, i teraz kandydując na przedstawiciela pracowników do Zarządu … ot takie małe jak to się mówi niedomówienie, a może celowe przemilczenie? No bo po co Pan Robert Czyż miałby przed głosowaniem niepokoić Pocztowców wspominając o swoim bogatym doświadczeniu jak na Nas zarabiać. Na razie niech się cieszą jak pisze, że jest blisko pracowników. Byle tylko nie zaczęli myśleć, że jest może gdzieś cichym wspólnikiem w spółce, która być może dalej na Nas (Poczcie) zarabia … ale tego chyba się nie dowiemy. Czy takiego przedstawiciela pracowników chcemy w zarządzie Poczty? Oceńcie Pocztowcy sami przed głosowaniem…

Bogumił Nowicki