Komunikat ws. sporu zbiorowego

Koleżanki i Koledzy,
czternasty dzień protestu rozpoczął się od wizyty przedstawicieli Pracodawcy w osobach wiceprezesa Pawła Przychodzenia i przedstawiciela pracowników w Zarządzie PP SA Andrzeja Bodzionego.
Pracodawca nie przedstawił nam żadnej nowej propozycji, podtrzymał swoje poprzednie stanowisko dotyczące dwóch jednorazowych wypłat. Ponieważ propozycja ta jest dla nas nie do przyjęcia, po godzinie rozmów spotkanie zakończono. O godzinie 13.00 rozpoczęła się, zwołana przez nas konferencja prasowa. Jej przebieg można było śledzić na żywo w internecie, jest ona również dostępna do odtworzenia na youtube.


Do zobaczenia – tutaj
W związku z brakiem postępu w trwającym sporze zbiorowym o podwyżkę wynagrodzeń pracownikom Poczty Polskiej SA Komisja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność PPP zdecydowała kontynuowaniu protestu polegającego na zajęciu sali konferencyjnej do czasu podpisania satysfakcjonującego stronę społeczną porozumienia płacowego. Jednocześnie KM postanowiła odwiesić akcje „żółtych kamizelek” oraz przypinek protestacyjnych do czasu podpisania porozumienia.
Apelujemy do wszystkich Pracowników Poczty Polskiej, bez względu na przynależność związkową, o czynne włączenie się do akcji. Czując wsparcie i determinację załogi będzie nam łatwiej rozmawiać i przekonać Zarząd o słuszności naszych żądań. Na podstawie zaangażowania pracowników w protest podejmiemy decyzje o przeprowadzeniu referendum strajkowego.
Komisja Międzyzakładowa przyjęła również uchwałę o zorganizowaniu w drugiej połowie października br. pikiety pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, na którą zaprosimy wszystkie organizacje związkowe działające w Poczcie Polskiej oraz wszystkich pracowników.
W późnych godzinach popołudniowych otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w spotkaniu w KPRM z Ministrem Michałem Dworczykiem, które ma odbyć się 7 października br. od godz. 8.00. NSZZ Solidarność reprezentowali będą przewodniczący Bogumił Nowicki, wiceprzewodniczący Andrzej Piekarz oraz członek Prezydium Sławomir Steltmann. Spotkanie odbędzie się 7 października 2019 r. o godzinie 8.00 w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Warszawa, 2 października 2019 r.