Monthly Archives: Maj 2024

Bez przełomu. Nie wyznaczono nawet kolejnego terminu spotkania

27 maja 2024 roku w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” im. A. Bączkowskiego w Warszawie odbyło się spotkanie zorganizowane przez Agnieszkę Dziemianowicz-Bąk Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Zaproszeni na nie zostali, obok przedstawicieli Organizacji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej oraz pozostałych organizacji związkowych działających w naszej firmie, Zarząd Poczty Polskiej SA oraz Minister Aktywów Państwowych – odpowiedzialny za wykonywanie zadań w zakresie dotyczącym sektora usług pocztowych.

Stanowisko i rozmowy w sprawie sytuacji w Poczcie Polskiej – Komunikat

21 maja 2024 roku reprezentatywne organizacje związkowe (OM NSZZ Solidarność PPP oraz ZZPPP) przesłały do Donalda Tuska Prezesa Rady Ministrów wspólne stanowisko w sprawie sytuacji w Poczcie Polskiej SA, oczekując niezwłocznej reakcji ze strony Rządu RP oraz rozpoczęcia dialogu.

Apel do Prezydenta RP i Stanowisko Prezydium KK

21 maja w Warszawie odbyła się konferencja prasowa Krajowego Sekretariatu Łączności Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Solidarność, której tematem była sytuacja kryzysowa w Poczcie Polskiej.Podczas konferencji odczytany został Apel do Prezydenta RP oraz Stanowisko Prezydium Komisji Krajowej NSZZ Solidarność w sprawie poparcia działań Organizacji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność PPP.

#PO10 A.Klarenbach – o sytuacji w Poczcie Polskiej

Dzisiaj w TV Republika w programie Po 10:00 A. Klarenbach – z przewodniczącymi reprezentatywnych związków zawodowych o sytuacji w Poczcie Polskiej rozmawia Adrian Klarenbach.