Monthly Archives: Wrzesień 2023

INFORMACJA Z ZEBRANIA PREZYDIUM KOMISJI MIĘDZYZAKŁADOWEJ NSZZ SOLIDARNOŚĆ PRACOWNIKÓW POCZTY POLSKIEJ

Prezydium Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej spotkało się 27 września 2023 roku w Katowicach z kierownictwem Centrum Kadr i Szkoleń oraz w dalszej części zebrania z Wiceprezesem Andrzejem Bodzionym.

Wniosek do Komisji Europejskiej

21 września 2023 Krajowy Sekretariat Łączności NSZZ Solidarność wystąpił z wnioskiem do Komisarza ds. Konkurencji w Komisji Europejskiej o przyspieszenie prac nad wydaniem zgody na wypłatę przez Rząd RP środków z tytułu finansowania kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych przez Pocztę Polską SA 2021-2025.

Uroczystości rocznicowe w Gdańsku

Przedstawiciele Prezydium Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej, w asyście pocztów sztandarowych, uczestniczyli w Gdańsku w obchodach 43 rocznicy powstania NSZZ Solidarność, 84 rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz oddali hołd obrońcom Poczty Polskiej. Złożono okolicznościowe wieńce i wiązanki pod bramą Stoczni Gdańskiej, pod Pomnikiem Obrońców Poczty Polskiej oraz na Cmentarzu Ofiar Hitleryzmu, gdzie pochowane są szczątki 38 ofiar obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku. Delegacja Pocztowej Solidarności brała również udział w uroczystościach na Westerplatte.