Nie będzie obniżki wynagrodzeń

Wczoraj, 16 czerwca br. w Warszawie odbyło się spotkanie Prezydium Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej z Zarządem PP SA. W spotkaniu uczestniczyli również dyrektorzy zarządzający Pionem Sprzedaży, Pionem Kapitału Ludzkiego, Centrum Rachunkowości, prawnicy.

W pierwszej części spotkania Zarząd przedstawił aktualną sytuację finansową Poczty Polskiej, następnie odbyła się szeroka dyskusja na temat przyczyn znacznego spadku przychodów, w której wzięli udział członkowie Zarządu PP i członkowie Prezydium. Nie szczędziliśmy krytycznych uwag wobec działań, a także zaniechań dotyczących zarządzania firmą w poprzednich kadencjach Zarządu.
Zarząd przedstawił naszej organizacji związkowej propozycję obniżenia wynagrodzeń pracownikom na okres trzech miesięcy, mającą na celu poprawę finansów PP.
Przewodniczący Bogumił Nowicki przedstawił negatywną opinię Związku dotyczącą tego projektu oraz przypomniał o tym, że w dalszym ciągu pozostajemy w sporze zbiorowym z pracodawcą dotyczącym wzrostu wynagrodzeń pracownikom Poczty Polskiej. Wskazał również na konieczność rozpoczęcia rozmów dotyczących Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy.
Prezes PP SA odnosząc się do negatywnej opinii Pocztowej Solidarności w sprawie obniżki wynagrodzeń stwierdził, że w tej sytuacji wycofuje się z tego zamierzenia i poinformował, że Zarząd będzie poszukiwał innych rozwiązań poprawiających sytuację ekonomiczną Spółki.
Prezes Tomasz Zdzikot złożył również deklaracje, że w najbliższym czasie rozpoczną się rozmowy z reprezentatywnymi organizacjami związkowymi w sprawie ZUZP.