Historia naszej organizacji związkowej

Spisana na podstawie notatek prowadzonych przez Kolegę Maksymiliana Bastę. Czytaj dalej »

Wybory do Zarządu Poczty Polskiej SA

Andrzej Bodziony Nasz kandydat w wyborach przedstawiciela pracowników na członka Zarządu Poczty Polskiej SA Czytaj dalej »

 

Poseł RP Jarosław Porwich u protestujących

W niedzielę 6 października br., w 18 dzień protestu. W godzinach wieczornych odwiedził Nas Poseł na Sejm RP Jarosław Porwich. Zobowiązał się do wsparcia naszych działań na rzecz poprawy sytuacji Poczty Polskiej i wzrostu wynagrodzeń pracownikom PP.

Komunikat z 7 października 2019 r.

KOMUNIKAT

z dnia 7 października 2019

ze spotkania w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w sprawie sytuacji w Poczcie Polskiej SA

 

                W godzinach porannych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się spotkanie przedstawicieli reprezentatywnych organizacji związkowych działających w Poczcie Polskiej SA z przedstawicielami właściciela,  Ministrem  Michałem Dworczykiem, Ministrem Pawłem Szrotem i Dyrektorem Departamentu Marcinem Izdebskim oraz Prezesem Zarządu PP SA Przemysławem Sypniewskim.

Komunikat ws. sporu zbiorowego

Koleżanki i Koledzy,
czternasty dzień protestu rozpoczął się od wizyty przedstawicieli Pracodawcy w osobach wiceprezesa Pawła Przychodzenia i przedstawiciela pracowników w Zarządzie PP SA Andrzeja Bodzionego.
Pracodawca nie przedstawił nam żadnej nowej propozycji, podtrzymał swoje poprzednie stanowisko dotyczące dwóch jednorazowych wypłat. Ponieważ propozycja ta jest dla nas nie do przyjęcia, po godzinie rozmów spotkanie zakończono. O godzinie 13.00 rozpoczęła się, zwołana przez nas konferencja prasowa. Jej przebieg można było śledzić na żywo w internecie, jest ona również dostępna do odtworzenia na youtube.

Stanowisko Prezydium Komisji Krajowej NSZZ Solidarność ws. sytuacji w Poczcie Polskiej

Dzisiaj, 2 października br. Prezydium Komisji Krajowej NSZZ Solidarność przyjęło Stanowisko ws. sytuacji w Poczcie Polskiej.

Konferencja prasowa

Koleżanki i Koledzy,

w związku z brakiem postępu w trwającym sporze zbiorowym pomiędzy Zarządem Poczty Polskiej SA a reprezentatywnymi organizacjami związkowymi, zapraszamy do obejrzenia konferencji prasowej w sprawie kryzysu i napięcia społecznego w Poczcie Polskiej SA.

Od dwunastu dni przedstawiciele obu reprezentatywnych organizacji związkowych tj. MOZ NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej i Związku Zawodowego Pracowników Poczty okupują salę w budynku Poczty Głównej przy ul. Świętokrzyskiej, w której odbywały się ostatnie mediacje z udziałem przedstawicieli Rządu RP, Zarządu PP SA, mediatorów.

Konferencja odbędzie się w dniu jutrzejszym tj. 02 października 2019 r. o godzinie 13.00 w Warszawie ul. Świętokrzyska 31/33 VI piętro sala 609.

Przedstawiciel pracowników w Zarządzie PP SA wśród protestujących

Dzisiaj do protestujących na ul. Świętokrzyskiej w Warszawie dołączył wiceprezes Zarządu Poczty Polskiej, przedstawiciel pracowników, Andrzej Bodziony. W czasie kilkugodzinnego spotkania wyraził swoje poparcie dla naszych żądań i gotowość wsparcia w mediacjach z Pracodawcą.

Koleje listy poparcia z Zarządów Regionów

Dzisiaj otrzymaliśmy poparcia z Zarządów Regionów Śląska Opolskiego i Świętokrzyskiego. Za wsparcie dziękujemy.

Poparcie UNI Global Union dla NSZZ Solidarność w sprawie podwyżek płac w Poczcie Polskiej

W uroczystościach 30-lecia Krajowego Sekretariatu Łączności NSZZ Solidarność, które odbyły się 26 września we Wrocławiu, udział wziął, na zaproszenie KSŁ, Karri Lybeck, przedstawiciel UNI Global Union – światowego zrzeszenia związków zawodowych, grupującego 150 związków zawodowych z całego świata reprezentujących ponad 20 milionów członków.

Piąty dzień protestu

Piąty dzień protestu. W dalszym ciągu pozostajemy na sali, w której trwały mediacje. Dzisiaj nieoczekiwanie odwiedzili nas przedstawiciele pracodawcy z członkiem zarządu Tomaszem Cicirko na czele. Ich wizyta niczego nowego nie wniosła w przebieg protestu. Nie przedstawili nowej propozycji dotyczącej wzrostu wynagrodzeń pracowników Poczty Polskiej, nie przestawiono nam terminu wznowienia mediacji.
Trwamy dalej w oczekiwaniu na podjęcie poważnych rozmów.

Kolejne dni protestu

Czwarty dzień oczekiwania na wznowienie mediacji przez Pracodawcę w ramach trwającego sporu zbiorowego o podwyżkę wynagrodzeń dla Pracowników Poczty Polskiej SA.