Monthly Archives: Maj 2021

Zwolnienie grupowe będzie mniejsze niż pierwotnie zakładano

Na początku roku Poczta Polska rozpoczęła działania zmierzające do zmniejszenia zatrudnienia o ok. 2 tys. etatów. Dziś, tj. 27 maja br. Zarząd Spółki zdecydował, że skala zwolnień będzie zdecydowanie niższa i obejmie ok. 960 miejsc pracy.

Ania – społecznik o wielkim sercu, który teraz potrzebuje naszej pomocy

Nasza koleżanka Ania pracuje w Poczcie Polskiej od prawie 40 lat. Jest nie tylko sumiennym pracownikiem ale także osobą, która zawsze stawia na piedestale dobro innych. Działa społecznie na wielu polach – jako członek związku zawodowego, przewodnicząca regionu w Komitecie Sportu i Turystyki oraz życzliwa koleżanka, na którą zawsze można liczyć w trudnych momentach życia. Teraz – po nagłej amputacji kończyny dolnej, wynikającej z długotrwałej choroby – to ona nas potrzebuje. Chce szybko wrócić do sprawności i znów działać na rzecz innych.

Jest decyzja o zawieszeniu badań AAOD, AAPP, AAOW

Cieszymy się, że nasze argumenty zostały przyjęte i Pracodawca odstąpił od badania obciążenia pracą w maju br.

Stanowisko Prezydium KM

Poniżej publikujemy stanowisko przyjęte przez Prezydium Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej ws. redukcji zatrudnienia w Poczcie Polskiej SA.

Badanie obciążenia pracą

Poniżej publikujemy treść pisma przesłanego do Zarządu Poczty Polskiej SA ws. obciążenia pracą.

Z ogromnym rozczarowaniem odebraliśmy pismo, jakie otrzymaliśmy w odpowiedzi na nasze stanowisko ws. przeprowadzenia badania obciążenia pracą w maju br.