Category Archives: Aktualności

Manifestacja w Warszawie – 9 czerwca 2021 r.

Brak dialogu społecznego, łamanie praw pracowniczych i związkowych, zagrożenie utraty miejsc pracy oraz zagrożenie utraty bezpieczeństwa i suwerenności energetycznej Kraju, to hasła zorganizowanej 9 czerwca br. przez Krajowy Sekretariat Górnictwa i Energetyki NSZZ Solidarność akcji protestacyjnej w Warszawie.

Ostateczne wyniki wyborów przedstawicieli Pracowników do Rady Nadzorczej Poczty Polskiej SA

7 czerwca br. Krajowa Komisja Wyborcza Poczty Polskiej S.A. podjęła decyzję o ważności przeprowadzonych wyborów oraz ogłasza ich ostateczne wyniki.

Do Rady Nadzorczej Poczty Polskiej S.A. V. Kadencji wybrani zostali: Magdalena Lebiedź i Robert Czyż.

Zebranie Komisji Międzyzakładowej i spotkanie z Zarządem PP SA

Po raz pierwszy w tym roku, w dniach 1 i 2 czerwca, stacjonarnie zebrała się Komisja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej.
Zebranie rozpoczął Bogumił Nowicki Przewodniczący Komisji Międzyzakładowej od złożenia gratulacji Magdalenie Lebiedź za osiągnięcie najlepszego wyniku i wygrania wyborów na przedstawiciela pracowników do Rady Nadzorczej Poczty Polskiej SA. Magdalena za pośrednictwem członków KM podziękowała pracownikom, którzy na nią głosowali i osobom, które zaangażowane były w kampanię wyborczą. Na oficjalne podziękowania przyjdzie jeszcze czas po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów.

Zwolnienie grupowe będzie mniejsze niż pierwotnie zakładano

Na początku roku Poczta Polska rozpoczęła działania zmierzające do zmniejszenia zatrudnienia o ok. 2 tys. etatów. Dziś, tj. 27 maja br. Zarząd Spółki zdecydował, że skala zwolnień będzie zdecydowanie niższa i obejmie ok. 960 miejsc pracy.

Ania – społecznik o wielkim sercu, który teraz potrzebuje naszej pomocy

Nasza koleżanka Ania pracuje w Poczcie Polskiej od prawie 40 lat. Jest nie tylko sumiennym pracownikiem ale także osobą, która zawsze stawia na piedestale dobro innych. Działa społecznie na wielu polach – jako członek związku zawodowego, przewodnicząca regionu w Komitecie Sportu i Turystyki oraz życzliwa koleżanka, na którą zawsze można liczyć w trudnych momentach życia. Teraz – po nagłej amputacji kończyny dolnej, wynikającej z długotrwałej choroby – to ona nas potrzebuje. Chce szybko wrócić do sprawności i znów działać na rzecz innych.

Jest decyzja o zawieszeniu badań AAOD, AAPP, AAOW

Cieszymy się, że nasze argumenty zostały przyjęte i Pracodawca odstąpił od badania obciążenia pracą w maju br.

Stanowisko Prezydium KM

Poniżej publikujemy stanowisko przyjęte przez Prezydium Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej ws. redukcji zatrudnienia w Poczcie Polskiej SA.

Badanie obciążenia pracą

Poniżej publikujemy treść pisma przesłanego do Zarządu Poczty Polskiej SA ws. obciążenia pracą.

Z ogromnym rozczarowaniem odebraliśmy pismo, jakie otrzymaliśmy w odpowiedzi na nasze stanowisko ws. przeprowadzenia badania obciążenia pracą w maju br.

Głosujemy!!

Koleżanki i Koledzy,
dla tych, którzy lubią wybory, jedyna w tym roku szansa na głosowanie. Jak przystało na Pocztę mamy głosowanie określone przez pana Grodzkiego „kopertowym”. W naszym przypadku sprawdzona już wiele razy wygodna, bezpieczna i przejrzysta procedura.

Wystąpienie w sprawie PIT

13 kwietnia 2021 r. Bogumił Nowicki, Przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej, wystąpił do Zarządu PP SA o pilne zorganizowanie spotkania w sprawie sytuacji w Pionie Informatyki i Telekomunikacji, a w szczególności alokacji pracowników PIT do spółki Poczta Polska Usługi Cyfrowe.