Category Archives: Aktualności

Głosujemy!!

Koleżanki i Koledzy,
dla tych, którzy lubią wybory, jedyna w tym roku szansa na głosowanie. Jak przystało na Pocztę mamy głosowanie określone przez pana Grodzkiego „kopertowym”. W naszym przypadku sprawdzona już wiele razy wygodna, bezpieczna i przejrzysta procedura.

Wystąpienie w sprawie PIT

13 kwietnia 2021 r. Bogumił Nowicki, Przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej, wystąpił do Zarządu PP SA o pilne zorganizowanie spotkania w sprawie sytuacji w Pionie Informatyki i Telekomunikacji, a w szczególności alokacji pracowników PIT do spółki Poczta Polska Usługi Cyfrowe.

Stanowisko ws. badania obciążenia pracą

Prezydium Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej przyjęło wczoraj 14 kwietnia br. stanowisko ws. planowanego przeprowadzenia badania obciążenia pracą w maju 2021 roku, które zostało przesłane do Zarządu Poczty Polskiej SA.

Badanie obciążenia pracą

Koleżanki i Koledzy,
w miesiącu maju czeka nas badanie obciążenie pracą urzędów pocztowych i służby doręczeń. Jak jest to badanie ważne dla utrzymania miejsc pracy i właściwego ich organizowania nie będę się rozpisywał. O ile, na wyniki badanie obciążenia pracą UP (AAPP)  znaczącego wpływu pracownik nie ma,to inaczej jest jeśli chodzi o obciążenie pracą listonoszy (AAOD) i przygotowanie się do niego.

Wielkanoc 2021

ORLEN BIZNESTANK – KARTA RABATOWA

Przypominamy!

Karty rabatowe BIZNESTANK (Karty Orlen) wydawane są pracownikom Poczty na zasadach współpracy ustalonych pomiędzy naszą Spółką, a PKN Orlen S.A. w ramach „Programu Karta Rabatowa BIZNESTANK dla Pracowników Poczty”. Uprawniają pracowników do otrzymania rabatu cenowego na stacjach paliw Orlen i Bliska na wszystkie oferowane rodzaje paliw.

Stanowisko Prezydium Komisji Międzyzakładowej

Prezydium Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej przyjęło w piątek, 19 marca br. stanowisko sprawie planowanej przez Zarząd PP redukcji zatrudnienia w Poczcie Polskiej w 2021 r.

Odpowiedź właściciela na stanowisko RKSŁ NSZZ Solidarność

Poniżej publikujemy odpowiedź z Ministerstwa Aktywów Państwowych na stanowisko Rady Krajowego Sekretariatu Łączności NSZZ Solidarność w sprawie finansowania straty Poczty Polskiej na usłudze powszechnej. Stanowisko to było wcześniej publikowane na naszych stronach internetowych.

Wybory do Rady Nadzorczej Poczty Polskiej SA

Komisja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej spośród trzech przedstawionych przez Prezydium KM kandydatów dokonała wyboru Leszka Gawareckiego i Magdaleny Lebiedź na naszych kandydatów na dwa miejsca mandatowe w wyborach na przedstawicieli Pracowników w Radzie Nadzorczej Poczty Polskiej SA.

Rada Krajowego Sekretariatu Łączności NSZZ Solidarność na zebraniu w dniu 9 lutego br. przyjęła między innymi Stanowisko w sprawie finansowania straty Poczty Polskiej na usłudze powszechnej. Stanowisko to zostało przesłane do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz do Wiceprezesa Rady Ministrów Jacka Sasina.