Category Archives: Aktualności

Większe zniżki na paliwa na stacjach LOTOS

35 gr zniżki na paliwa zwykłe, 38 gr na paliwa ekstra i 10 gr na gaz – to zniżki wynegocjowane dla członków „Solidarności” posiadających związkowe karty „Lotos Biznes” w ramach programu elektronicznej legitymacji związkowej. Co ważne, w przeciwieństwie do innych posiadaczy kart lojalnościowych, związkowcy tankują bez limitów oraz zachowują dotychczasowe zniżki w sklepach na stacjach Lotos.

Pracowity początek tygodnia

Pierwsze dni nowego tygodnia 13-15 czerwca br. były bardzo dynamiczne z uwagi na mnogość wydarzeń jakie miały miejsce podczas pierwszego od wielu miesięcy stacjonarnego spotkania w gronie władz związkowych NSZZ Solidarność, które miało miejsce w Nowym Adamowie k. Aleksandrowa Łódzkiego.

Nowa oferta Holiday Park & Resort

Przedstawiamy specjalną propozycję dla pracowników, w ramach której możecie skorzystać z ponad 70% rabatu na pobyty w luksusowych Resortach nadmorskich Holiday Park & Resort. Sieć ta prężnie rozwija swoje struktury nad polskim morzem już od kilku lat. Na dzień dzisiejszy stanowią największą bazę noclegową z ofertą dla rodzin z dziećmi.

Wycieczka na Mazury

Organizacja Podzakładowa NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej w Gorzowie Wielkopolskim organizuje w dniach 08-11 września 2022 r. wycieczkę na Mazury, na którą serdecznie zaprasza pracowników naszego regionu.

Zakwaterowanie i pobyt w Hotelu Europa w Giżycku.

Odpowiedź na Stanowisko PKM

Odpowiedź na stanowisko Prezydium Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność nr 1/04/2022 z dnia 7 kwietnia 2022 r. w sprawie wzrostu wynagrodzeń.

Stanowisko w sprawie przekształceń rejonów doręczeń

Prezydium Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej 28 kwietnia 2022 roku przyjęło stanowisko w sprawie przekształceń rejonów doręczeń.
W dniu dzisiejszym stanowisko zostało przekazane Pracodawcy.

Wypłata dodatku paliwowego powinna być kontynuowana

W dniu dzisiejszym wiceprezes Zarządu Poczty Polskiej SA Andrzej Bodziony podpisał wniosek w sprawie kontynuacji wypłaty dodatku paliwowego. Wniosek ten, będzie omawiany na najbliższym czwartkowym posiedzeniu Zarządu Poczty Polskiej SA.

Bo nie jest światło, by pod korcem stało

Tak pięknie sparafrazował C. K. Norwid dwóch ewangelistów, lubię to zdanie i jestem wdzięczny, że Prezydium Związku Zawodowego Pracowników Poczty umożliwiło mi przywołanie go.

Stanowisko Prezydium w sprawie wynagrodzeń Pracowników

Prezydium Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej 7 kwietnia 2022 roku przyjęło stanowisko w sprawie wynagrodzeń Pracowników Poczty Polskiej.
W dniu dzisiejszym stanowisko zostało przekazane Pracodawcy.

Koleżanki i Koledzy, Drodzy Pocztowcy,

wszyscy kandydaci do zarządu i RN od lat postulowali zarówno podwyżki, jak i inne propracownicze rozwiązania płacowe. Nie dziwi więc, że i w tych wyborach temat wzrostu wynagrodzeń oraz innych dodatków jest istotny. Jednak musimy zdać sobie sprawę, żeby skutecznie walczyć o wzrost wynagrodzeń, trzeba umieć wskazać, jak nasza firma ma te dodatkowe pieniądze zarobić. Z tego powodu ważny jest dla mnie rozwój usług kurierskich i logistycznych, unowocześnianie Poczty oraz właściwa polityka cenowa.